Pojemniki GN

Sortuj wg:

Jest 496 produktów.

Pokazano 1-12 z 496 pozycji

Aktywne filtry

Pojemniki GN

Wysokiej jakości pojemniki gastronomiczne GN

Pojemniki GN są elementem niezbędnym w każdym lokalu gastronomicznym. Mają różnorodne kształty i rozmiary. Dlatego mogą być przeznaczone do realizowania różnego rodzaju zadań. W profesjonalnej kuchni nie można sięgać po przypadkowe naczynia. Nie należą do nich zdecydowanie pojemniki gastronomiczne GN, które spełniają konkretne wymogi. Są dopuszczone do użytku w restauracjach i barach.

Czym cechują się pojemniki GN wykorzystywane w gastronomii?

Czym właściwie są pojemniki GN? Skrót “GN” pochodzi od pojęcia “Gastro Norm” wykorzystywanego w gastronomii i przez producentów sprzętu AGD. GN to ujednolicone oznaczenie wielkości naczyń. Dzięki temu można dopasować odpowiednie naczynie do niemal każdego urządzenia gastronomicznego. Pojemniki GN są ponadto łatwe do utrzymania w czystości. Wykonywane są z materiałów, które nie wpływają na smak potraw. Przykładem są pojemniki gastronomiczne ze stali nierdzewnej.

Jakie wymiary mają pojemniki gastronomiczne GN?

Producenci pojemników GN mając na uwadze komfort szefów kuchni, stworzyli aż 9 ujednoliconych wersji tych naczyń. Dzięki temu bez problemu można dobrać pojemniki do standardów danego sprzętu gastronomicznego np. bemarów. Ujednolicone wymiary przychodzą z pomocą także podczas wyposażania różnego typu sprzętów. Komory pojemników zawsze można podzielić przy udziale specjalnej listwy wspornikowej. W ten sposób z jednej dużej komory powstaje kilka mniejszych.

Profesjonalne pojemniki gastronomiczne ze stali nierdzewnej

Pojemniki gastronomiczne GN różnić się też mogą materiałem wykonania. Największą popularnością cieszy się w tym przypadku stal nierdzewna. To materiał często wykorzystywany w gastronomii. Jest bowiem odporny na uszkodzenia mechaniczne i czynniki zewnętrzne. Pojemniki GN można przechowywać szafach chłodniczych czy wykorzystywać je w piecach konwekcyjno-parowych. Ich uniwersalność pozwala zaoszczędzić całkiem sporo czasu.

Pojemniki GN - zastosowanie praktyczne

Pojemniki gastronomiczne GN wykorzystywane są do przechowywania potraw i do ich przygotowywania. Spotkać się z nimi można zarówno w małych kuchniach, jak i dużych lokalach gastronomicznych. Są to pojemniki dość mocno zróżnicowane rozmiarowo. W naszym sklepie internetowym mamy do zaoferowania przede wszystkim naczynia z wytrzymałej stali nierdzewnej. Każdy bez problemu znajdzie to, czego potrzebuje i to, co sprawdzi się w jego kuchni.

Jakie zalety mają pojemniki ze stali nierdzewnej?

Warto zwrócić uwagę na pojemniki ze stali nierdzewnej, bo mają one sporo zalet. Są przede wszystkim bardzo odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także bardzo wysokie i niskie temperatury. Metal ten dobrze znosi kontakt z wilgocią czy żrącymi substancjami czyszczącymi. Nie ulega korozji. Pojemniki GN ze stali nierdzewnej są ponadto bardzo higieniczne. Można je łatwo utrzymać w czystości i na ogół są dopuszczone do mycia w zmywarkach.

Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło