Mięso kebab, jak zrobić je domowymi sposobami? Poznaj zdrowy i smaczny przepis!

Polska przez niektóre osoby nazywana jest krajem kebabu. Trudno jednoznacznie określić czy jest to wada, a może zaleta Polaków. Danie w postaci mięsa typu kebab ma długą historię...

Trudno jednoznacznie określić czy jest to wada, a może zaleta Polaków. Danie w postaci mięsa typu kebab ma długą historię. Niektóre źródła podają, że pierwsze tego rodzaju potrawy serwowano już w starożytności. Jednak prawdziwa popularność zaczęła się od Turcji i odmiany Döner kebab, czyli pieczonego mięsa wokół własnej osi na pionowym rożnie. Okazuje się, że te pyszne danie można zjeść także w domu. Mięso kebab, jak zrobić je domowymi sposobami?

Najważniejsza jest jakość mięsa

Niestety jakość serwowanych kebabów w Polsce w niektórych restauracjach pozostawia wiele do życzenia. Największym wyzwaniem jest znalezienie miejsca, w którym podawane jest wysokiej klasy mięso z kurczaka lub z wołowiny. Większość oferowanych produktów jest mocno przetworzona. Dlatego pierwszym krokiem do zrobienia mięsa kebab jest zakup zdrowego i smacznego mięsa. Za nieco wyższą ceną idzie również jakość. Restauracje bazują głównie na zyskach, więc decydują się na produkty o długiej przydatności do spożycia i łatwe w obróbce. W domowej kuchni mięso kebab nie musi przynieść zysku.

Mięso kebab, jak zrobić je w domowym piekarniku?

Do stworzenia pysznego i zdrowego kebabu potrzebujesz jedynie kilku składników. Przypominamy jeszcze raz, dobrej jakości mięso to absolutna podstawa. Wybierz przykładowo kilogram piersi z kurczaka. Może być również wołowina. W dalszej części przepisu dowiesz się, jaka jest drobna różnica w sposobie pieczenia. Do tego potrzebujesz dużego jogurtu naturalnego, pieprzu, soli, ząbku, czosnku, ketchupu boczku, i odrobiny curry. Po wstępnym umyciu i podzieleniu mięsa na drobniejsze porcje należy wyżej wymienione składniki ze sobą wymieszać w misce. Pomijając oczywiście boczek i kurczaka, lub wołowinę. Do tego potrzebujesz jeszcze dwóch patyków do szaszłyków. Gdy zrobisz sos, nabij podzielonego kurczaka lub wołowinę na patyki. Pomiędzy nimi umieść kawałki boczku. Wszystko polej sosem i wstaw do lodówki na trzy godziny. Po wyjęciu z niej postaw na blachę do pieczenia z papierem i wstaw do piekarnika na około godzinę. W przypadku wołowiny półtorej godziny o temperaturze dwustu stopni. Na koniec wyjmij przygotowane danie i gotowe.

Frytki i sałatka, jako propozycja dodatków

Mięso kebab, jak zrobić dodatki do upieczonej podstawy tego pysznego dania? Musisz pamiętać, że prawdziwy kebab ma jeszcze wokół siebie sporo innych składników. Również możesz przygotować je w domu. Sałatka z cebulą, papryką, sałatą i pomidorem lub ogórkiem. Do tego frytki lub ser feta. To wszystko należy położyć na jednym talerzu, wcześniej odpowiednio dzieląc porcje mięsa. Tak w kilka godzin powstaje szybki i zdrowy domowy obiad.

Niedziela Poniedziałek Wtorek Środa Czwartek Piątek Sobota Styczeń Luty Marzec Kwiecień Maj June July August September October November December

Rejestracja

Rejestracja nowego konta

Masz już konto?
Zaloguj się lub Zresetuj hasło