Własny pub? Zarobki możesz generować na wiele sposobów!

2021-03-18

Wiele osób marzy o tym, żeby założyć własny pub. Zarobki z takiej działalności gospodarczej powinny spokojnie wystarczyć tobie i twojej rodzinie, by utrzymać się na niezłym poziomie. Nie jest to jednak zajęcie dla osób, które szybko się zniechęcają. Ważne jest także, żeby mieć dobrze przygotowany plan i zapas gotówki, który pozwoli ci przetrwać pierwsze miesiące. Musisz pamiętać, że branża gastronomiczna nie wybacza błędów, szczególnie w pierwszych tygodniach istnienia lokalu. To jednak nie znaczy, że nie masz szans się przetrwać i stać się liderem rynku. Jak tego dokonać? Oto kilka porad!

Napoje i trunki — dzięki odpowiedniemu menu utrzymasz własny pub

Ekonomia nie ma litości. Bilans rachunków i strat każdego miesiąca musi być dla ciebie korzystny. Pamiętaj, że koszty stałe, takie jak pensje, podatki i koszt najmu lokalu, w najlepszym wypadku będą szły w tysiące złotych. Na czym w takim razie możesz się dorobić? Patrząc na zarobki własnego pubu, nie masz wielu możliwości. Będziesz mógł jednak serwować drinki, piwa i trunki mocniejsze. Nie zapomnij o dobrej kawie i herbacie, bo przecież na to zawsze znajdą się chętni - szczególnie ci prowadzący samochody. W ostatnich latach niezwykle popularne stają się browary produkujące swój trunek bez dodatku alkoholu. Widać to szczególnie po półkach sklepowych, gdzie butelki z napisem „0%” każdego miesiąca są uzupełniane o kolejne etykiety.

Przekąski i dania barowe to nie byle co!

Twoja kasa będzie uzupełniana dzięki wpływom z przekąsek. Jednak zapomnij o serwowaniu gotowców ociekających najtańszym sosem. Twoi klienci zapamiętają pyszne i proste potrawy przygotowywane na miejscu. Małe pizze, hot dogi, nachosy ze smacznym sosem. To niby nic nadzwyczajnego, ale sam pomyśl — pamiętasz szczególnie te lokale, gdzie zjadłeś coś smacznego i popiłeś to dobrym piwem. Właśnie na tym powinien bazować twój własny pub. To może być twój klucz do sukcesu i zarobku.

Wyposaż się w sprzęt — bez tego ani rusz!

Zapomnij o dobrym jedzeniu bez odpowiedniego wyposażenia. Jeżeli chcesz serwować potrawy, którym bliżej będzie do smacznych przekąsek niż do dworcowych dań, będziesz potrzebował dobrze wyposażonej kuchni. Zacznij od podstaw, czyli od elektrycznego grilla i frytkownicy. To pozwoli podawać ci smaczne przekąski, które szybko podasz do stolika. Z czasem możesz pomyśleć, co może poprawić jakość twoich potraw. Dobieraj dobre składniki, pomyśl o dowozie i, co najważniejsze zachęcaj do odwiedzenia twojego pubu. Zarobki wtedy będą rosnąć!

Promocja na własną rękę — nie jesteś na straconej pozycji!

Media społecznościowe mogą napędzić twoją koniunkturę. Wystarczy, że będziesz kierować się kilkoma prostymi zasadami. Komunikuj się z klientami za pomocą wszelkich narzędzi. Używaj Facebooka, Instagrama i Youtube. Twórz dużą ilość materiałów. Filmuj, gdy robisz drinki, opowiadaj o nowych piwach w karcie, informuj o promocjach. To wszystko sprawi, że to twój pub będzie pierwszym na liście okolicznych mieszkańców. Zarobki przyjdą same.